USB – TTL konverteris

Ką nors darant su mikrokontroleriais dažnai prisireikia kažkaip bendrauti su kompiuteriu. Paprasčiausias būdas yra bendrauti per RS232 (COM) jungtį.. Bet dabartiniai kompiuiriai ne visi turi šitą jungtį, o ką jau kalbėti apie laptopus:) Sakykim turime tikrą COM portą, bet jame kaip jau buvau minėjęs senesniuose straipsniuose yra kitokie įtampos lygiai (12v ir -12v), o mikrokontroleriui reikalinga 0v ir 5v:) (TTL) tam reikalui galima panaudoti MAX232 mikroschemą, kuri ir pakeičia lygius.. Bet kadangi COM portą nelabai dažnai besutiksi, tai reikia USB – COM konverterio..

done

Aišku yra pirkti tokių prietaisų parduotuvėse kaip USB-Serial Port Converter, kuris veikia kaip tikras COM portas (12v ir -12v) tik jų kaina didoka.. Kai tik pradėjau labiau domėtis elektronika, o ypač norėjau pasidarytia mašinos diagnostikos adapterį, tai teko ir nusipirkti..

usb_com

tuo laiku jis man kainavo 42Lt. 🙂 (prieš 2 metus apytiksliai) Laikui bėgant paaiškėjo kad ten panaudotas čipas FT232BL.. Su kuriuo teko dažnai susidurti ir kuo toliau tuo dažniau 🙂 O šitas čipas ir daro USB – TTL konvertavimą, tik, kad šitame pirktame konverteryje dar yra vienas čipas, kuris iš TTL verčia į RS232..  išardęs nebuvau, bet nujaučiu į datasheet’ą pasižiurėjes, kad ten gali būti SP213EHCA čipas.. Taigi jį išėmus ir turėtume tai ko reikia.. tik. kad labai neapsimokėtu.. nes FT232BL čipas parduotuvėje brangiausiai kainuoja 25Lt. Bet galima rasti ir dar žymiai pigiau 🙂 Nusipirkus laidą pajungti telefonui prie kompiuterio. Ką aš ir padariau, nusipirkau Samsung C100 laidą netgi už  10Lt. Bet teko jį nežymiai pamodifikuoti. 🙂

data

orginaliai jis buvo 3.3v išėjimo.. datasheet’e radau, kad tai priklauso nuo to, kokia įtampa paduota į 4 pin’ą. Pas mane taip ir buvo, ant 4 pin’o buvo 3.3v įtampa.. Su testeriu paieškojau 5v ir nupjovęs takelį prilitavau ten.

rework

Morkavas takelis – naujai atvestas, violetinis – orginaliai buvęs ir nupjautas .. 🙂 Beto šitas prietaisas buvo su laidais galuose (USB laidas ir Samsung’o kištuko laidas), o apsivertus stalą kai ką nors darai visi tie laidai pradeda pintis.. bandant išpainioti pradeda viskas krist nuo stalo žodžiu artėja “Disaster” 🙂 Taigi persidariau ir tai.. panaudojau USB mini lizdą ir 6 pinus išėjimamas .. Kadangi dėžutė buvo ne per dydžiausia.. o didesnės daryti nesinorėjo tai teko šiek tiek apkarpyti plokštę su visais takeliais 🙂 pasižiurėjau kas ten nereikalinga ir nukirpau 🙂 Šiek tiek karštų klijų ir plokštė stovėjo dėžutėje

enclose

nors USART užtenka 3-jų laidelių(RxD, TxD, GND) išsivedžiau dar keletą naudingų taigi viso turime: VCC, TxD, RxD, DTR, RTS, GND nes DTR ir RTS gali būti lengvai ir naudingai panaudoti kur nors 🙂 Taigi viską surinkus ir uždarius dėžutę belieka išbandyti:)

X

Matosi, kad veikia 🙂 Per terminalo programą siunčiau “X” raidę kurios ASCII kodas yra 88 arba hex’u 0x58, kad matyti ar atitinka signalas reikia žiūrėti į dvejetainę reikšmę, kuri yra 0b01011000, siunčiau be parity ir su vienu stop bitu taigi iš oscilogramosi matosi:

_X

taigi matosi siunčiama pradedant LSB bitu iš vieno pulso pločio galima paskaičiuoti koks nustatytas baud

102us = 0,000102s

0,000102 / 1 = 9803,9 taigi kažkas netoli 9600 baud 🙂

tai va ir gavosi pigus ir patogus USB-TTL konverteriukas, kuris gali būti panaudotas labai daug kur elektronikoje 🙂

Tags: , , ,

10 Responses to “USB – TTL konverteris”

 1. kubas says:

  nesigaudau elektronikoje, bet smagu ziuret i tokius rankdarbius :-]

 2. admin says:

  smagu, kad smagu 😉

 3. HH says:

  Rigol??? kazkaip netikiu kad jį turi 😀

 4. extreemattack says:

  tinka bAracuda hdd atstaineti toks 🙂

 5. […] to, prie tiunerio buvo pajungtas RS232 su USB – COM converteriu. Kišu jį į USB lizdą ir nepasigirsta jokio garselio.. Iškart kilo mintis ar […]

 6. alda says:

  Labai sudomino to laido panaudojima vietoj USB ->UART perėjimo.

  Telefono data kabeliai turi savus draiverius, reikia tą draiverį pakeisti kitu?

  Gal galėtum dar kiek plačiau pakomentuoti to laido jungimą prie kompo?

 7. Admin says:

  Draiverių keisti nereikia. Jei tie draiveriai “sukuria” COM porta – daugiau nieko ir nereikia:) nebent ten koks kitoks laidas.

 8. Shadis says:

  Pirma – 0,000102 padalines is 1 tikrai negausi 9803,9 (0,000102 / 1 = 9803,9) 🙂 antra – naujasne TTL logika dirba ne su 5V o su 3,3V taigi pravartu butu pasidaryti koki jungtuka :)nebent tikrai zinai kad nereiks.

 9. Admin says:

  Kaip tai negausi jei pačiam taip gaunasi 🙂 Na o dėl 5v ir 3,3v tai dažniausiai pas mane 5v.. o jei ir reikėtų 3,3 tai lengvai padaroma 🙂

Leave a Reply

You can add images to your comment by clicking here.

Spam Protection by WP-SpamFree