Gera technika – Rusiška technika

Nutirpus sniegui reikia šiek tiek apgrėbti supuvusią žolę ir sudžiūvusius visokius stabarus 🙂 Tai begrėbstant užkliuvo grėblys už kažko 🙂 Ir ištraukiau senovišką skaičiavimo “mašinėlę” 😀

done

Pats velnias turbūt težino kiek ten ji laiko išgulėjus buvo.  Buvo pilnas žemės ir vandens. Pakėlus išbėgo koks puslitris 🙂 Tai pasidėjau parsinešimui ir apžiūrėjimui. Atsukus tai ten buvo baisu.. pilna vorų ir vorų lizdų.

dirty

Čia jau nieko tokio nebesimato nes išpurčiau šiek tiek 🙂 Paskui viską sumerkiau ir vandenį ir su šepetuku išploviau. Mygtukai taip pat buvo užkirmyje. Paspaudi ir palieka pasispaudes.. Teko kiekvieną mygtuką išsiimti, išvalyti ir sutepti 😀 Vos ne kiekviename mygtuke buvo po voro lizdą ar po du. Viską išvalius šiek tiek pašviesėjo viskas 🙂

top

Gražiausiai tai atrodo prociukas K145IP11A visas paauksuotas, Kiek paieškojus apie jį informacijos radau, kad tai lyg ir 8bitų PMOS prociukas.  Labiausiai aišku buvo supuvęs trafas.

trans

šiek tiek apvalius ir gerai įkaitinus, bei leidus atvėsti pamėginau įjungti. Mirkelėjo nuliukas ekrane 🙂 ir vis pradėjo garsėti trafo burzgimas.. Tuoj pat ištraukiau iš razetės.. antrą kartą jungiant jau niekas nebemirktelėjo ir trafas vis garsin ėjo 🙂 Išlitavus pamatavau vijų varžas ir matėsi, kad antrinės apvijos sveikos, o pirminė gatava (rodė apie 1Mom varžą ir ji vis kito). O nieko nespėjau pažiūrėti kokiomis įtampomis jis dirbo 🙁 Gerai kad IRC žmogus niku sopkis padėjo surasti kokiomis įtampomis dirba būtent tas VFD ekranas. Tai pradėjau viniojimo darbus 🙂 Iš pradžių nuviniojau ir susiskaičiavau kiek ir kaip buvo suviniota antrinėse apvijose.. Pirma nuviniojant suskaičiavau, kad buvo 80 vijų su vidurio atšaka ties 40-ta vija. Kita antrinė matėsi, kad turi daugiau vijų, tai buvo ką paveikti viniojant rankomis be jokių skaitiklių. Ir suskaičiavau 627 vijas. Pagal ekraniuką įtampos turėjo būti 4.8v ir 37v kas proporcingai ir atitiko vijų skaičių. Nuviniojus ją pasimatė pirminė apvija, kurioje akyvaizdžiai matėsi, kad nukepusios ir pakaitusios vielutės. 🙁

burn

vienas trūkimas matosi ant viršutinių vijų, bet matosi, kad ir giliau nekažkas ten liko. Paskaičiavus pagal tą pačia proporciją gavosi, kad turėtų būti apie 3897 vijų. Tai tiek vinioti rankomis tikrai nesinorėjo, o dar turint galvoje, kad neturėjau tokios plonos vielutės ir kiek gali kilti problemų su tokia galvojau kitą išeitį. Susiradau blokelį nuo kažko 9v 1A, kurio galia išeina 9w, o kiek skaitinėjau apie pačia skaičiofkę tai ji yra 8w. Taigi išardžiau trafą ir vėl pasiskaičiavau kiek vijų turėjo antrinė. Pagal tai pasiskaičiavau kiek reikės suvinioti toms dviejoms antrinėms. Dar šiek tiek paeksperimentavęs su vijomis įsitikinau, kad teisingą vijų skaičių susiskaičiavau ir galiausiai suviniojau iki galo 🙂 ir pasimatavu kokias įtampas gavau:

37

37v rms

48

4,73v rms

23

vidurio atšakos įtmapa 2.33v, daug maž gavosi gerai 🙂

new

trafas tarp platos įtilpo, bet viršutinis dangtis neužsidaro iki galo 😀 Dabar pajungus į 220 užsidegė nuliukas 🙂 tai suspaudžiau 12345678:

12345678

toliau liko tik pamėginti ar jis moka kažkiek skaičiuoti

1234

1234 padauginau iš 2 ir gavau :

2x

rezultatas teisingas 🙂 Tai galima spręsti, kad radinys veikiantis.. Beliko išpilti vandenį likusi iš po plovimo:

wash

aišku čia nėra visa žemė, kuri buvo viduje 🙂 ką vyko iškrapštyti, tą iškrapščiau prieš tai.

Taigi skaičiavimo mašina yra sukurta rusų ir pavadinta “Elektronika B3-11” yra šiek tiek žmonių kolekcionuojančių tokius daiktus. Vienas iš jų čia. Jei kas nors Lietuvoje kolekcionuoja tokius daiktus, tai galėčiau atiduoti ir šitą 🙂

Tags: , , ,

6 Responses to “Gera technika – Rusiška technika”

 1. Sveiki. Idomu eksponata suradote. Pats renku ir kolekcionuoju ivaria tarybine ir ne tik elektronine/mechanine technika. Kai ka esu jau idejes i savo “bloga”. Tad norejau paklausti, gal kartais si aparata parduotumete, ar padovanotumete kilniems tikslams? Mano tikslas yra toks, kad issaugoti sia tarybine elektronine technika ateities kartoms, nes jau jaunoji karta nezino nei kaip atrodo skaiciuotuvai elektroniniai gaminti TSRS, nei kokie buvo pirmieji zaidimu kompiuteriai ir kitokie daiktai.
  Laukiu jusu atsakymo.
  Pagarbiai,
  Donatas Stanionis.

 2. zigzagas says:

  Net keista kad veikia 😀 Nice work

 3. Admin says:

  Jau atiduota Donatui 🙂 Gal kada koks muziejus atsiras 🙂

 4. O dar sako žmonės, kad sovietinė technika nepatvari ir panašiai. Išneškite ir palikite per naktį lauke dabartinę kinietišką skaičiuotuvą iš maksimos ir po to pažiūrėkite ar jis veiks, ir apskritai ar bus tokį daiktą galimą sutvarkyti. Žinoma, buvo gaminama ir tarybiniais laikais prastų dalykų, kurie buvę nevykę, tačiau iš esmės žiūrint tarybiniais laikais buvo daug kas sukūrta, kas tarnauja puikiai iki šiol ir tarnaus ilgai, nors daiktai morališkai pasenę.
  Muziejus būtu labai įdomi ir vertinga perspektyva. O kolkas yra, tik “interaktyvus” muziejus, blogo pavidale:
  http://blog.elektronika.lt/donatas/
  Kuriame aš keliu savo mintis, įdėjas, bei demonstruoja karts nuo karto įvairią senovinę techniką.

 5. RusikOk says:

  добрый день!
  с чего Вы взяли, что советская техника очень не надежна???
  если даже в этом гражданском устройстве установлена микросхема с позолоченными выводами 🙂

  P.S.
  с Украины с приветом 🙂

 6. RusikOk says:

  Laba diena!
  kur gavai, kad Sovietų technologija nėra labai patikima ???
  net jei šioje civilinėje prietaiso lustą su aukso padengtą veda 🙂

  P. S.
  su sveikinimais iš Ukrainos 🙂

Leave a Reply

You can add images to your comment by clicking here.

Spam Protection by WP-SpamFree