Žaibo kirtis

Nors ir pavėluotai, bet vistiek norisi parašyt apie šitą įvykį. Praeitą vasarą labai žaibavo, bet bent jau niekur nepataikė, o šią vasarą tenka pastebėti, kad labai daug kam vis pataiko žaibas. Tai kliuvo ir man šiek tiek. Ir pridarė šiek tiek nuostolių. Aš pats nemačiau kaip kirto tas žaibas, bet greičiausiai kirto į elektros stulpą, o to pačio žaiba atšaka kliuvo ir į anteną, gal net ir į SAT lekštę.

fta

Nors viskas buvo ištraukyta iš rozečių, tiuneris su lėkšte buvo palikti sujungti. Ir perkūnijai pasibaigus, įjungus SAT tiunerį kažko pradėjo keistai rodyti laikrodis. O įjungus ir tv rodė, kad nera signalo:

sign

dar kelis kartus perjungus iš naujo tiunerį, jis išvis pradėjo nieko neberodyti.. nors iš pradžių dar meniu veikė. Atsukau pažiurėti kas ten galetų būti, bet nieko tokio nepamačiau, tik tiek pastebejau, kad pagrindinis čipukas (tas su aliuminiu radiatorium) baisiai greitai kaista įjungus tiunerį.

pcb

Negana to, prie tiunerio buvo pajungtas RS232 su USB – COM converteriu. Kišu jį į USB lizdą ir nepasigirsta jokio garselio.. Iškart kilo mintis ar negalėjo jis irgi nukentėt nuo to pačio žaibo. Supjausčius convertio korpusą radau tokį vaizdelį:

usbcom

net takelis sprogęs ir matosi uz kvarco vos gaisras nekilęs. 42Lt išėjo dūmais. Įjungus televizorių per paprastą anteną tas taip pat neberodo.. Antenos maitinimo blokelis karštas.. Nuleidus anteną randamas dar vienas sprogimas:

ant

(žaliai apibrėžta blusa sprogusi) net neieškojau kas ten per komponentas buvo.. prie to pačio aišku mirė ir maitinimo blokelis:) Na ir paskutinis sprogęs dalykas tai taupioji lemputė:

ccfl

Ir taip šią vasarą kliuvo ne tik man. Kitam kliuvo kompas užsilenkė, kitam šaldytuvas užsidegė dar kitam skalbimo mašina ir dar turbūt nemažai nukentėjusių nuo šios vasaros žaibų. Kažko tai labai jau suaršėjo ta perkūnija 🙂

Tags: , ,

2 Responses to “Žaibo kirtis”

  1. SPeed_FANat1c says:

    kietai tu cia (kalbu apie visa bloga), siaip elektronika taip giliai nesidomiu, bet draugas parode tavo psl, idomu pasidare. Reiktu tau gal isimest google adds, prikapsetu dar per laika ir keletas litu 🙂

  2. Admin says:

    Sveikas, malonu, kad patinka 🙂 o dėl ads reikės pabandyti dar kartą, nes vieną kartą mėginau, tai kažkas googlui nepatiko 🙂

Leave a Reply

You can add images to your comment by clicking here.

Spam Protection by WP-SpamFree