Kambario atsinaujinimas

Senokai berašiau į blog’ą, nes nelabai turiu kur dirbt, ką nors 🙂 Kambaryje kur dirbdavau, sugalvojau šiek tiek pasiremontuoti. Bet kadangi litų su šake vartyti nereikia, tai ir tas remontas užsitęsė gan jau ilgai.. 🙁 “Donate” mygtuką irgi niekas nespaudžia tai ir tenka vargt iš lėto. Gerai, kad bent jau remontas eina į pabaigą. Na, o darant remontą, norėjosi kažką pasidaryti įdomaus 🙂 Tai sugalvojau į lubas susidėti LED kambario apšvietimą. Na ir vargais negalais gavosi toks vaizdas:
test

O viskas prasidėjo dėl to, kad seniau iš lubų ir sienų birėdavo spaliai.. Viskas apibirdavo visokia velniava..  Stalas visada apibiręs.. breadboardas taip pat.. na žodžiu tikrai buvo velniava dirbt 🙂 o vaizdas daug maž atrodė taip:

before

o taip pat žiemą čia būdavo šalta 🙂 Tai pačiomis šalčiausiomis dienomis tai išvis tekdavo uždaryti duris į tą kambarį, kad nešaldyt visos trobos 🙂 Taigi darant remontą apšildžiau ir tą laukinę sieną. Nors ir nelabai efektyvus šiltinimas tėra, bet vis šis tas, ir vėjas nepūs kiaurai per sieną 🙂

warm

vata tik 50mm storio tai labai daug tikėtis nėra ko, o pries vata dar yra uždėta plėvelė, tai bent jau vėją šiek tiek sumažins 🙂 Norėjosi ant sienų ir lubų sukti OSB plokštes, bet jos daug brangesnės už gipskartonį tai liko gipskartonis. Susukus sienas buvo didelis galvos skausmas kaip su tais LED’ais padaryti.  Kaip juos geriau aušinti ir taip toliau.. Galvojau apie visokias įvores į gipsą ir panašiai, bet vėl viskas atsiremia i tuos nelemtus popieriukus su veidukais.. Tai padariau tiesiog ant PCB:

ledpcbs

Jų neėsdinau, o tiesiog suraižiau i gabaliukus po 15x15mm gal šiek tiek ir mažoki gabaliukai kaip 1W LED’ams, bet kadangi jų nemelšiu visu pajėgumu ir visą parą tai manau užteks. Ir sulitavau visus 48vnt ant tų plokštelių.

leds

tada reikėjo tuos LED’us sujunginėt. Iš pradžių galvojau naudot 8vnt LED draiveriukus, bet RCL neturėjo visų reikiamų detalių tą dieną ir teišėjo pagamint tik 5 LED draiveriukus.. Su 8 LED draiveriukais būtų tereikėje išnaudot nė puses jų galios.. Tai šiek tiek neefektyvu kainos atžvilgiu.. Ta proga, kad gavosi 5 draiveriukai, tai sugalvojau tenaudot 4 ir išnaudot beveik visą galią. LED’ai buvo jungiami po 3 nuosekliai ir 4 lygiagrečiai. Vienas LED srebia apie 350mA srovės, bet aišku tiek tikrai neduosiu, nes ir aušinimas nera pats geriausias ir niekas jo nestebi. Maximum galvoju padaryti apie 250mA vienam ledui. Tai vienam draiveriukui teks maksimum atiduot 1A srovės. Draiveriukų čipukai yra PT4115, kurie sugeba atiduoti iki 1.2A srovės.

wiredleds

Prilitavus laidus, prigrežiojau į gipsą skylių ir pradėjau juos junginėt. Jau vien pirmam bandymui pasirodė labai liuksiškai šviečiantys LED’ai.

firsttry

Sukišus visu LED’us į vieną  plokštę (ne visus 48vnt) ir sujunginėjus vaizdas atrodė toks:

wiring

Po visų junginėjimų atsirado nemaža problema, kaip sujngi tas plokštes, kai vieną prisukta, o kita ant žemės, o ir keltuvų jokių neturiu, kad prisikelt tas plokštes žmoniskai. Tai teko gan paprakaituot, kad jas susukt ir sujungt. O susukus pradėjo kilt abejonės ar užteks laido storio.. Nes laidai tai buvo panaudoti iš LAN kabelio. Ir vėlgi tai rėmėsi i poieriukųsu veidukais kiekį. Tai tiesiog liko “Just go with it”. Na ir tarpinis rezultatas gavosi toks:

ceiling

Paprastas lemputės lizdas vistiek įdėtas “In case everything FAILS” 😀 arba jei LED’ai pasirodys gan užkaitę ir bus galima įjungtas paprastą taupiają lemputę. 🙂 Na ir galiausiai visi šviečiantys ledai atrodo taip:

allleds

Beto Ledai sujungti į dvi grupes. Galima įjungti tik išorinius ledus pagal sienas:

outerleds

ir vidinius:

innerleds

Kad kambarį pilnai apšviest užtenka ijungti tik išorinius ledus ir jau apšviečia geriau nei taupioji lemputė, nors ledai neapkraunami iki maximumo..  Daug maž puse srovės paleidus gaunasi toks pats apšvietimas 🙂 tai butu apie 12W. Beto fotikas tai paprasta muilinė tai neina perteikt kaip iš tikrūjų tai atrodo, nes fotikas pritemdo fotkes, nes perdaug šviesos. Tai va tokios naujienos iš mano pusės, nebeišeina parašyti daugiau postų nes nebėra tiek laiko, reikia dirbti kitą darbą, kad gaut vieną, kitą popieriuką. O po darbo nelabai laiko lieka prisėst namie ką nors kurti ar daryti su elektronika. Kitas užsiėmimas po darbo tai automibilių diagnostikos įrangos remontas.. kuris taip pat atneša vieną, kitą litą. Blogiausiai, kad tai nėra pastovu.. vieną mėnsį nė vieno kabeliuko, kitą ir daugiau.. Gal ateis kada geresni laikai taip sakant 🙂

Tags: , ,

5 Responses to “Kambario atsinaujinimas”

 1. mindogas says:

  Na ir darbo daug nudirbta. Gerai atrodo galutinis apšvietimas! O dabar man išduok su kuo PCB plokštęs taip lygiai susipjaustei! Negi su bulgarke?

 2. admin says:

  kam taip sudėtingai 🙂 paimi kartono riežtuvą ar kaip jį pavadint ir užsidėjes liniuotę pjauni 🙂 paskui jau tuo pačiu pjiūviu raižai be liniuotes 🙂 tada iš antros pusės taip pat ir nulauži 🙂 ir visas pjaustymas 🙂

 3. mindogas says:

  Na gal ir man toks lygis kada gausis 🙂 Dabar vargstu su “pielala” 🙂 Dėkoju už technologijos paaiškinimą!

 4. Name says:

  man ir yra teke žais su lygiai tokiais pačiais led’ais, tai tik pirmi bandymai buvo tokio tipo(led’as ant pcb pirlituotas).

  poto truputi sudėtingesnis variantas buvo, juos lituot apverstus, ir jie šviečia per skylę padaryta pcb, taip gali prisukt juos prie radiatoriaus. šitas būdas leido jau juos pilna galia maitint, bet reikalavo daug darbo.

  galiausiai apsistojau ties dar paprastesniu variantu: prie led’o didesnio elektrodo lituoju ~0.5mm varinę plokštelę, prie mažesnio elektrodo lituoju plonesne plokštelę, ir storesne plokštelę tiesiog prisuku prie radiatoriaus, o po plonesne padedu šilumai laidų “kilimėlį”(nežinau kaip jie vadinasi :D).

  tikrai gerai gavosi, ir aš norėčiau tokio apšvietimo, bet vis tinginys kankina :D.

 5. Admin says:

  Su ta šiluma tvarkytis tikrai sunkoka 🙂 arba brangiai kainuoja arba reik išradinėt dviračius 🙂 O su tinginiu kovot irgi neperlengviausia 😀

Leave a Reply

You can add images to your comment by clicking here.

Spam Protection by WP-SpamFree